İcra İflas Hukuku

İcra iflas hukuku kişinin çeşitli nedenlerle oluşan alacağını alamaması halinde bunun devletin kurumları ile zorla alınarak hak sahibine ödenmesini kapsar. Kişinin borçlarını ödememesi karşısında açılan dava ile mal varlığı tespit edilir. Bunların satılması ile de alacaklı kişinin alacağını tahsil etmesi mümkün olur.

İcra ve iflas hukuku oldukça geniş bir konudur. Kişinin alacağını kanunen alması aşamasında bu konuda bilgili ve deneyimli bir avukatı bulunması gerekir. Avukatlık ofisimizde müvekkillerimizin alacaklarının tahsili konusunda kanuni girişimler dikkatle yapılır. Açılan davalar takip edilerek alacağın tahsili gerçekleştirilir.

İcra İflas Hukuku Davaları Nelerdir?

İcra ve iflas hukuku davaları sayısı sürekli artmaya devam ediyor. Bundan kaynaklı olarak mahkemelerde dava yükü de artıyor. Açılan davaların sonuçlanma süresi de uzayabiliyor. Bunun gibi sorunlar yaşanmaması adına icra ve iflas hukuku avukatı ile çalışılması gerekir. Deneyimli bir avukat ile çalışılması ile alacakların daha kısa sürede tahsil edilmesi mümkün olur. Bu kapsamda açılan davalar arasında şunlar bulunur:

  • İflas davaları
  • İcra davaları
  • İflasın ertelenmesi
  • İcra ve iflas itirazı davaları
  • Kiralanan taşınmazın tahliyesi ve ödenmeyen kiraların tahsil edilmesi
  • Aboneliklerden kaynaklı oluşan alacakların tahsili
  • İlamlı ve ilamsız senetlerin alacakların tahsili

İcra İflas Hukuku Danışmanlığı

İcra ve iflas hukuku danışmanlığı alınması ile birlikte bu konularda sorun yaşanmasının önüne geçilebilir. İcra iflas hukuku avukatı danışmanlığı hizmeti almanız halinde tüm işlemlerinizin sorunsuz yapılması mümkün olur. Gerekli durumlarda dava açılması, davaların takip edilmesi, icra ve iflasın ertelenmesi işlemleri de kanuni olarak yapılır. Borçlu ve alacak arasında hukuka karşı işlemler yapılmasının önüne geçilir. Yapılan işlemlerden dolayı doğan alacakların kanuni yoldan tahsil edilmesi için avukatlık ofisimiz ile iletişime geçebilir danışmanlık ve davaların takibi için hizmet alabilirsiniz.

Soru ve destek için formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.